Czym się zajmujemy?

Organizujemy imprezy, uroczystości i widowiska historyczne, kulturalne i religijne na terenie Polski i za granicą. Uczestniczymy w rekonstrukcjach historycznych, głównie z okresu Powstania Styczniowego.

Prowadzimy zajęcia szkolne, nieszablonowe lekcje historii. Zajęcia odbywają się zarówno w szkołach jak i w terenie. Uruchomiliśmy edukacyjną trasę rowerową: www.trop1863.pl Organizujemy rajdy piesze i pikniki edukacyjno-historyczne.

Wspieramy osoby i organizacje w działalności związanej z krzewieniem historii i patriotyzmu. Powołaliśmy do życia pamiątkowy Krzyż In Memoria Gloria Victis przyznawany za szczególny wkład w kultywowanie historii Polski. Uruchomiliśmy projekt "Srebrna Seria", która pomaga sfinansować druk i dystrybucję niskonakładowych książek pisanych przez lokalnych pasjonatów.

Inicjujemy budowę miejsc pamięci angażując lokalne społeczności. Objęliśmy opieką miejsca pamięci znajdujące się w okolicy siedziby Klubu.

Prowadzimy badania historyczne bazując na archiwalnych dokumentach i ustnych przekazach. Wyniki badań publikujemy w czasopismach, mediach społecznościowych i w formie zwartych książek.

(w trakcie budowy) Gromadzimy eksponaty z różnych dziedzin i obszarów. Cały czas budujemy bibliotekę powstańczą, gromadzimy przedmioty z zakresu militariów, części umundurowania, falerystyki, filatelistyki, deltiologii, malarstwa, grafiki i innych dziedzin. Efektem tych prac będzie urządzenie Izby Pamięci Powstania Styczniowego.